בדיקת זכאות ללא עלות מלא את הפרטים האישיים ויועץ רישום יחזור אליך בהקדם

  נוהל העסקה חדש לעובדים פלשתינאים

  החלטת ממשלה 2174 – העסקת עובדי שטחים פלשתינאים-ענף הבניין נוהל העסקה חדש, מה זה אומר מבחינת הקבלנים?

   

  במאמר זה נסקור מעשית, את השינוי שחל בנוהל העסקת עובדי שטחים פלשתינאים המועסקים בענף הבניין בישראל.

  כאמור ב 6.12.2020 הושק הנוהל החדש 9.1.1001 שמטרתו הסדרת העסקתם כדין בישראל של עובדים פלשתינאים בענף הבניין.

  בהמשך להחלתו של נוהל העסקת עובדים פלשתינאים, בענף הבניין, שונה גם שמו של האגף האחראי על הנפקת היתרי העבודה לפלשתינאים ושמו החדש הוא "האגף לשירות המעסיקים". מה שנקרא בעבר "אגף מדורי התשלומים".

  הנוהל נכנס לתוקף רק לאחרונה, אך בפועל התקבלה החלטת ממשלה שמספרה 2174, כבר לפני 4 שנים, בסוף שנת 2016.

  במסגרת  החלטה 2174 הוסדרו בין היתר ניהול מאגר של מועמדים פלשתינאים, המבקשים לעבוד בישראל כדין בענף הבניין וכן מתן אישור לעובד פלשתינאי אשר רשום במאגר על בסיס של מכסה פנויה וזאת על פי סדר כניסתם למאגר * כמו כן המעסיק חייב להיות קבלן רשום בישראל  והעובד הפלשתינאי חופשי לעבור כרצונו, ממעסיק אחד למשנהו.

  כמו כן הוגדלה מסגרת הזמן לביטול היתר עובד פלשתינאי לענף הבניין, שלא הוזמן על ידי מעסיק קבלן רשום וזאת רק בחלוף 60 ימים ולא כפי שהיה נהוג בנוהל ההעסקה הקודם, 30 ימים.

  מכאן אנו למדים, כי עד כניסתו של הנוהל  החדש להסדרת העסקתם של העובדים הפלשתינאים לענף הבניין, היה הקבלן הרשום הוא בעצמו בעל היתר העסקה אשר היה מתקבל על פי החלטת וועדה, אשר קובעת ספר היתרים לכל מעסיק, לפי פרמטרים משתנים של הצגת פרויקטים עתידיים וכן מחזורים כספיים של שנים קודמות, כיום נלקחה המכסה מן המעסיק ואין הוא יותר מחזיק בכמות מספרית של היתרים להעסקת עובדי בניין פלשתינאים.

  באופן זה המכסה להעסקת עובדים פלשתינאים שייכת לעובדים ולא שייכת למעסיקים.

  בהתאם לכתוב לעיל וכפועל יוצא תגדל התחרות בין המעסיקים השונים על העסקתם ושיפור תנאיהם של העובדים וכן מתן תמריצים למען יבחרו בהם להעסקתם.

  שתפו את הפוסט עם חברים

  בדיקת זכאות ללא עלות

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
   שיווק דיגיטלי לעסק שיווק דיגיטלי לעסק

   תפריט נגישות